הרמת חזה

החזה הנשי מהווה את אחד מהגורמים הנשיים הבולטים בגוף האישה. לא כל הנשים נולדו עם חזה מושלם. חלקן נולדו עם חזה קטן, לחלקן חזה נפול וחלקן רוצות היו חזה גדול ומלא יותר. לחזה קטן או נפול יש השפעה רבה על הביטחון העצמי של האישה והדימוי הנשי שלה. למזלנו, הגדלת החזה ו/או הרמתו הפכה לדבר שכיח ופשוט יחסית הודות להתקדמות הרבה של הכירורגיה הפלסטית. לאחר ניתוח הרמת חזה, תוכלי לחזור הביתה עוד באותו היום ותוכלי לחזור לחיים הרגילים תוך שבועות ספורים.
הרמת חזה מיועדת לנשים אשר שדיהן צנחו כתוצאה מהריונות ולידות, הרזיה ניכרת ועוד.
הבעיה המהותית במצב זה היא שלשד הצנוח ישנה מעטפת עור גדולה וארוכה, בעוד שנפח השד עצמו קטן. מראה זה גורם לנשים אי נוחות אסתטית ניכרת.
ניתן לבצע הרמת חזה בשתי דרכים – עם או ללא הגדלה. חלק ניכר מהנשים עם בעיה זו מעוניינות להגדיל במעט את השד, בכדי להחזירו לגודלו המקורי הזקוף והמלא. אם האישה מעוניינת גם בהגדלת השד, יש צורך להשתמש בשתלי סיליקון כחלק מהניתוח. בניתוח עצמו מורמת העטרה לגובהה המקורי ועודפי העור סביבה ומתחתיה מורחקים על מנת "לארוז" את נפח השד בתוך מעטפת הדוקה יותר וזקופה.
התוצאה המתקבלת היא של שד גבוה יותר, זקוף ויציב בהרבה מהמצב הקודם. בשיטה החדישה הצלקת הינה סביב הפטמה ובקו ישר אנכי ממנה מטה לעבר קפל השד, ללא צורך בחתך בקפל התת שדי.
לאחר ניתוח הרמת חזה, ההחלמה קלה יחסית ומהירה. הניתוח אינו כואב במיוחד ומשככי כאבים רגילים יכולים להיות בעלי השפעה טובה. הנפיחות בשד נעלמת לרוב כעבור מספר שבועות. את החבישות ניתן להוריד כעבור יומיים, על פי הוראות ד"ר ירון ריסין ואחר כך ללכת עם חזייה מיוחדת למשך כחודש עד למעבר לחזייה רגילה. מנוחה של מספר ימים בודדים בדרך כלל מספיקה, פעילות גופנית נמרצת, ים וספורט ימתינו כחודש.
היות וכך משלב התהליך, מעבר להיבטים הרפואיים, מרכיב חשוב של עיצוב, מרכיב אומנותי. גודל השתלים, במידה ונעשה בהם שימוש, וצורתם חייבים להתאים בצורה מושלמת לגוף האישה על מנת להשלים אותה ולהחמיא לה.
שדיים התואמים את גוף האישה, אישיותה ודרך חייה הם מה שאנו מכנים "אמנות היופי"."
כמו כל פרוצדורה רפואית, שכיחה ככל שתהיה, קיימים סיכונים רפואיים או אסתטיים. על כן לפני קבלת ההחלטה חשוב לבחור רופא-מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בתחום, מוניטין חיובי ובעל אתיקה גבוהה. פלסטיקאי מומחה ומיומן יתאים לך בצורה מושלמת את גודל החזה ואת צורתו ויזהה מראש כשלים וסיכונים אפשריים.
כל המידע על ניתוח הרמת חזה

מטרת ניתוח הרמת חזה

מטרת ניתוח הרמת חזה אינה רק יצירת שדיים גדולות יותר, אלא עיצוב מחדש של החזה והרמתו מעלה על מנת להפכו לאסתטי יותר ועל מנת ולהתאימו למבנה הגוף שלך. על מנת לעצב את השדיים בצורה אסתטית יותר ניתן להשתמש בשתלים שונים ולעיתים לשלב את ניתוח הרמת החזה בניתוח הגדלת חזה.

למי זה מתאים

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים אשר שדיהן צנחו כתוצאה מהריונות ולידות, הרזיה ניכרת ועוד. הניתוח אינו מתאים לנערות אשר שלב צמיחת השדיים שלהן עדיין לא הסתיים.

לפני הניתוח

אבחון וייעוץ
לפני הניתוח תיפגשי ותקיימי תהליך ייעוץ עם ד"ר ירון ריסין. במהלך הייעוץ יבחן ד"ר ירון ריסין את החזה שלך, את מבנה גופך, מצבך הרפואי וילמד את רצונותייך. בהמשך, יסביר לך ד"ר ריסין בפרוטרוט את האפשרויות העומדות בפנייך, את מהלך הניתוח, את תהליך ההחלמה ואת הסיכונים (הנדירים) הכרוכים בניתוח הרמת חזה. ד"ר ירון ריסין יתאים לך את החזה וצורתו בהתאם לרצונך ובהתאמה למבנה גופך ומצבך הרפואי.
הכנות לניתוח הרמת חזה
לקראת הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם בסיסיות, בד"כ: ספירת דם ותפקודי קרישה.
במידת הצורך יידרשו בדיקות נוספות כגון: ממוגרפיה / אולטרסאונד, א.ק.ג וצילום חזה.
עליך לרכוש חזייה רפואית מתאימה, הנרכסת מלפנים. חזייה זו מהווה את החבישה העיקרית אחר הניתוח ויש לחבוש אותה יומם ולילה במהלך החודש הראשון שלאחר הניתוח (למעט בעת הרחצה היומית).
על מנת לוודא שהחזייה הנה איכותי הננו להמליץ לרכשה במרפאתנו.
יש להכין בבית תרופות לשיכוך כאב (אופטלגין, אקמול וכו') ואנטיביוטיקה מתאימה.
חשוב להימנע משימוש באספירין, עישון ושתיית אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח.
מומלץ להתקלח לפני ההגעה לביה"ח.
לפני הניתוח
יש להתחיל בצום מלא לפחות 6 שעות לפני הניתוח (אסור לשתות מים, לאכול, ללעוס מסטיק או סוכריה).
כדאי להכין ביגוד ונעליים נוחים ועדיף חולצה הנרכסת מלפנים
יש להכין את כל הבדיקות אותן בצעת
רצוי להתקלח במועד הקרוב ביותר לניתוח

יום הניתוח

אנא, הגיעי לקליניקה במועד שנקבע מראש.
יש להגיע בצום מלא של 6 שעות.
יש להביא את כל הבדיקות אותן ערכת לפני הניתוח.
יתרת התשלום תוסדר לפני תחילת הניתוח.
ביום הניתוח המלווה תדאג לך לחזייה רפואית מקצועית (חזייה זו בתשלום).
מומלץ ללבוש ביגוד ונעליים נוחים (רצוי חולצה הנרכסת מלפנים).
חשוב להגיע ללא תכשיטים וללא לק על הציפורניים.
בהגיעך, מנהלת שרות הלקוחות של פתרונות רפואה תקבל אותך ותלווה אותך לחדר הקבלה.
בחדר הקבלה, תבצענה האחיות בדיקת לחץ דם וחום ותמלאנה את פרטייך בתיקך האישי.
בגדייך יוחלפו בחלוק כחול.
הרופא המרדים ייפגש אתך ולאחר מספר שאלות והסבר, יחתימך על טופס הסכמה להרדמה
בשלב זה, תתקיים פגישה נוספת בינך לבין ד"ר ירון ריסין, הרופא המנתח, יובהרו השאלות האחרונות, ד"ר ירון ריסין יסמן את האזורים המיועדים לניתוח ויצלם אותך.

ניתוח הרמת חזה

הניתוח נעשה בהרדמה מלאה קצרה. משך הניתוח אינו ארוך ובדרך כלל הנו כשעה עד שעה וחצי. במהלך הניתוח יוחדרו שתלי סיליקון אל כיס שנוצר מתחת לשד או השריר, דרך חתך קצר הנעשה בקפל שמתחת לשדיים.
לאחר החדרת השתלים ומיקומם יתפור ד"ר ריסין את החתך ויחבוש את החזה בחבישה המקבעת את השתלים ועוצרת את הדימום. החתך מחלים במרבית המקרים היטב, ולאחר מספר חודשים כמעט ואינו נראה.
עם סיום הניתוח תועברי לחדר התאוששות למשך שעות ספורות ותוכלי לחזור לביתך עוד באותו היום להמשך ההחלמה וההתאוששות. במקרים נדירים, יכול ד"ר ריסין להחליט ולהשאירך למעקב צמוד נוסף, לפני שחרורך הביתה בבטחה.
לפני השחרור ינחה אותך ד"ר ריסין כיצד לנהוג בהמשך ויספק לך מרשמים למשככי כאבים ותרופות הנדרשות להחלמתך המוצלחת.

אחרי הניתוח

התאוששות והחלמה
השבוע הראשון הנו החשוב בתהליך ההחלמה. הניתוח עצמו אינו כואב במיוחד ומשככי כאבים רגילים ישפיעו לטובה וישככו את כאבייך. עם זאת יכול להיות שתרגישי מגבלת תנועה קלה במשך יומיים-שלושה לאחר הניתוח.

מומלץ להימנע מהנעת הזרועות (פרק הכתף), במשך השבוע הראשון, כדי לא לגרום דימום והצטברות של נוזלים באזור השתל. הדבר טבעי ויעבור במהרה.
את החבישות תוכלי להוריד לאחר כיומיים, על פי הוראת הרופא, ותוכלי להתחיל וללכת עם חזייה מיוחדת למשך כחודש ימים. להתקלח בזהירות תוכלי כבר בערב שלמחרת הניתוח.
חזרה לשגרה
מנוחה של מספר ימים הנה מספקת והנפיחות בשדיים נעלמת לאחר מספר שבועות קצרים. במשך כחודש ימים לאחר הניתוח תאלצי להימנע מפעילות מאומצת של ים, ספורט או סתם עבודה גופנית קשה. ייתכן כי בעת פעילות מאומצת עדיין תרגישי כאב קל, על כן חשוב לתת לגופך להחלים בקצב שלו.
מעקב ובקרה
ביקורת ראשונה מתבצעת כשבוע לאחר הניתוח. הביקורת נעשית על התפרים, שהינם פנימיים ועל כן אין צורך להוציאם.
ביקורת נוספת תתבצע כעבור כשבועיים נוספים.
כ-3 שבועות אחר הניתוח יש להתחיל ולבצע מסאג' יסודי של השדיים, לפחות פעם ביום, כדי למנוע את תופעת התקשות השדיים.
בחודשים הראשונים החזה יראה נפוח ובלתי טבעי, ולאחר תקופת מה הוא יתרכך ויראה טבעי.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved