הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים בעלות חזה גדול במיוחד. נשים עם שדיים גדולים ונפולים, יכולות לסבול ממגוון בעיות הקשורות במשקלם העודף של השדיים: משקל יתר, עומס על הגב והשכמות, חירוץ הכתף ע"י רצועות החזיה, גירוי עורי מתחת השד, כאבים ועקמת בגב, הפרעה אסתטית וחברתית וכן מגבלות פעילות כמו ריצה וקפיצה.
בניתוח הקטנת חזה, מורחקות רקמות עור, שומן ובלוטת השד, כך שהשדיים הופכים להיות קטנים, קלים ומורמים יותר. גם שטח העטרה מוקטן.
המטרה היא ליצור שדיים קטנים יותר ומעוצבים תוך התייחסות למידות הגוף באופן פרופורציוני.
ניתוח הקטנת חזה משאיר צלקות קבועות, אשר מכוסות על ידי החזייה או בגד הים. קיימות מספר שיטות לניתוח הקטנת שדיים. בשיטה המקובלת החדישה של צלקת אנכית, החתך העורי הנו דמוי מחבט, כזה המקיף את העטרה ויורד בקו ישר ממרכזה כלפי מטה לעבר הקפל מתחת לשד. בשדיים גדולים במיוחד לעיתים יש צורך בחתך נוסף, המתפצל לכל צד מתחת לשד בצורת עוגן. ד"ר ירון ריסין מרחיק את רקמת השד והעור העודפים ומזיז את הפטמה והעטרה סביבה למיקום חדש וגבוה יותר.
בעתיד, עקב כוח המשיכה והמשך תהליך צניחת השד, מקבלים השדיים מראה טבעי.
לאחר ניתוח הקטנת חזה, ההחלמה קלה יחסית ומהירה. הניתוח אינו כואב במיוחד ומשככי כאבים רגילים יכולים להיות בעלי השפעה טובה. הנפיחות בשד נעלמת לרוב כעבור מספר שבועות. את החבישות ניתן להוריד כעבור יומיים, על פי הוראות ד"ר ירון ריסין ואחר כך ללכת עם חזייה מיוחדת למשך כחודש עד למעבר לחזייה רגילה. מנוחה של מספר ימים בודדים בדר"כ מספיקה, פעילות גופנית נמרצת, ים וספורט ימתינו כחודש.
מכל הניתוחים הפלסטיים, הקטנת שדיים יוצרת את אחד השינויים המהירים והדרמטיים בהרגשה ובדימוי הגוף. שביעות הרצון לרוב גבוהה בשל העובדה שניתוח זה משלב שיפור גופני ואסתטי ומשדרג את באיכות החיים.
כל המידע על ניתוח הקטנת חזה

מטרת ניתוח הקטנת חזה

בניתוח הקטנת חזה, מורחקות רקמות עור, שומן ובלוטת השד, כך שהשדיים הופכים להיות קטנים, קלים ומורמים יותר. גם שטח העטרה מוקטן.
המטרה היא ליצור שדיים קטנים יותר ומעוצבים תוך התייחסות למידות הגוף באופן פרופורציוני.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים בעלות חזה גדול במיוחד. נשים עם שדיים גדולים ונפולים, יכולות לסבול ממגוון בעיות הקשורות במשקלם העודף של השדיים: משקל יתר, עומס על הגב והשכמות, חירוץ הכתף ע"י רצועות החזיה, גירוי עורי מתחת השד, כאבים ועקמת בגב, הפרעה אסתטית וחברתית וכן מגבלות פעילות כמו ריצה וקפיצה.

לפני הניתוח

אבחון וייעוץ
לפני הניתוח תיפגשי ותקיימי תהליך ייעוץ עם ד"ר ירון ריסין.
במהלך הייעוץ יבחן ד"ר ירון ריסין את החזה שלך, את מבנה גופך וילמד את רצונותייך. בהמשך, יסביר לך ד"ר ריסין בפרוטרוט את האפשרויות העומדות בפנייך, את מהלך הניתוח, את תהליך ההחלמה ואת הסיכונים (הנדירים) הכרוכים בניתוח הקטנת החזה.
ד"ר ירון ריסין יתאים לך את גודל השדיים וצורתם בהתאם לרצונך ובהתאמה למבנה גופך ומצבך הרפואי.
הכנות לניתוח הקטנת חזה
לקראת הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם בסיסיות, בד"כ: ספירת דם ותפקודי קרישה.
במידת הצורך יידרשו בדיקות נוספות כגון: ממוגרפיה / אולטרסאונד, א.ק.ג וצילום חזה.
עליך לרכוש חזייה רפואית מתאימה, הנרכסת מלפנים. חזייה זו מהווה את החבישה העיקרית אחר הניתוח ויש לחבוש אותה יומם ולילה במהלך החודש הראשון שלאחר הניתוח (למעט בעת הרחצה היומית).
על מנת לוודא שהחזייה הנה איכותי הננו להמליץ לרכשה במרפאתנו.
יש להכין בבית תרופות לשיכוך כאב (אופטלגין, אקמול וכו') ואנטיביוטיקה מתאימה.
חשוב להימנע משימוש באספירין, עישון  ושתיית אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח.
מומלץ להתקלח לפני ההגעה לביה"ח.
לפני הניתוח
יש להתחיל בצום מלא לפחות 6 שעות לפני הניתוח (אסור  לשתות מים, לאכול, ללעוס מסטיק או סוכריה).
כדאי להכין ביגוד ונעליים נוחים ועדיף חולצה הנרכסת מלפנים.
. יש להכין את כל הבדיקות אותן בצעת
רצוי להתקלח במועד הקרוב ביותר לניתוח.

יום הניתוח

אנא, הגיעי לקליניקה במועד שנקבע מראש.
יש להגיע בצום מלא של 6 שעות.
יש להביא את כל הבדיקות אותן ערכת לפני הניתוח.
יתרת התשלום תוסדר לפני תחילת הניתוח.
ביום הניתוח המלווה תדאג לך לחזייה רפואית מקצועית (חזייה זו בתשלום).
מומלץ ללבוש ביגוד ונעליים נוחים (רצוי חולצה הנרכסת מלפנים).
חשוב להגיע ללא תכשיטים וללא לק על הציפורניים.
בהגיעך, מנהלת שרות הלקוחות של פתרונות רפואה תקבל אותך ותלווה אותך לחדר הקבלה.
בחדר הקבלה, תבצענה האחיות בדיקת לחץ דם וחום ותמלאנה את פרטייך בתיקך האישי.
בגדייך יוחלפו בחלוק כחול.
הרופא המרדים ייפגש איתך ולאחר מספר שאלות והסבר,  יחתימך על טופס הסכמה להרדמה.
בשלב זה, תתקיים פגישה נוספת בינך לבין ד"ר ירון ריסין, הרופא המנתח, יובהרו השאלות האחרונות, ד"ר ירון ריסין יסמן את האזורים המיועדים לניתוח ויצלם אותך.

ניתוח הקטנת חזה

הניתוח נעשה בהרדמה מלאה. בניתוח מורחקות רקמות עור, שומן ובלוטת השד, כך שהשדיים הופכים להיות קטנים, קלים ומורמים יותר. גם שטח העטרה מוקטן.
הניתוח משאיר צלקות קבועות, אשר מכוסות על ידי החזייה או בגד הים.
קיימות מספר שיטות לניתוח הקטנת שדיים. בשיטה המקובלת החדישה של צלקת אנכית, החתך העורי הנו דמוי מחבט, כזה המקיף את העטרה ויורד בקו ישר ממרכזה כלפי מטה לעבר הקפל מתחת לשד. בשדיים גדולים במיוחד לעיתים יש צורך בחתך נוסף, המתפצל לכל צד מתחת לשד בצורת עוגן.
ד"ר ירון ריסין מרחיק את רקמת השד והעור העודפים ומזיז את הפטמה והעטרה סביבה למיקום חדש וגבוה יותר. בעתיד, עקב כוח המשיכה והמשך תהליך צניחת השד, מקבלים השדיים מראה טבעי.
מכל הניתוחים הפלסטיים, הקטנת שדיים יוצרת את אחד השינויים המהירים והדרמטיים בהרגשה ובדימוי הגוף. שביעות הרצון לרוב גבוהה בשל העובדה שניתוח זה משלב שיפור גופני ואסתטי ומשדרג את באיכות החיים.
עם סיום הניתוח, ד"ר ריסין ישאיר אותך עם נקזים למשך מספר ימים, בכדי לנקז את ההפרשות מאזור השיים אל מחוץ לגופך. נקזים אלו לא כואבים ואינם מפריעים לפעילות היומיומית. את תועברי לחדר התאוששות למשך יממה ותוכלי לחזור לביתך למחרת היום להמשך ההחלמה וההתאוששות.
במקרים נדירים, יכול ד"ר ריסין להחליט ולהשאירך למעקב צמוד נוסף, לפני שיחרורך הביתה בבטחה. לפני השחרור ינחה אותך ד"ר ריסין כיצד לנהוג בהמשך ויספק לך מרשמים למשככי כאבים ותרופות הנדרשות להחלמתך המוצלחת.

אחרי הניתוח

התאוששות והחלמה
לאחר הניתוח, ההחלמה קלה יחסית ומהירה. הניתוח אינו כואב במיוחד ומשככי כאבים רגילים יכולים להיות בעלי השפעה טובה. הנפיחות בשד נעלמת לרוב כעבור מספר שבועות. את החבישות ניתן להוריד כעבור יומיים, על פי הוראות ד"ר ירון ריסין ואחר כך ללכת עם חזייה מיוחדת למשך כחודש עד למעבר לחזייה רגילה.
מנוחה של מספר ימים בודדים בדר"כ מספיקה, פעילות גופנית נמרצת, ים וספורט ימתינו כחודש.
השבוע הראשון הנו החשוב בתהליך ההחלמה. הניתוח עצמו אינו כואב במיוחד ומשככי כאבים רגילים ישפיעו לטובה וישככו את כאבייך. עם זאת יכול להיות שתרגישי מגבלת תנועה קלה במשך יומיים-שלושה לאחר הניתוח. מומלץ להימנע מהנעת הזרועות (פרק הכתף), במשך השבוע הראשון, כדי לא לגרום דימום והצטברות של נוזלים באזור השדיים.  הדבר טבעי ויעבור במהרה.
את החבישות תוכלי להוריד לאחר כיומיים, על פי הוראת הרופא, ותוכלי להתחיל וללכת עם חזייה מיוחדת למשך כחודש ימים. להתקלח בזהירות תוכלי כבר בערב שלמחרת הניתוח.
חזרה לשגרה
מנוחה של מספר ימים הנה מספקת והנפיחות בשדיים נעלמת לאחר מספר שבועות קצרים. במשך כחודש ימים לאחר הניתוח תאלצי להימנע מפעילות מאומצת של ים, ספורט או סתם עבודה גופנית קשה. ייתכן כי בעת פעילות מאומצת עדיין תרגישי כאב קל, על כן חשוב לתת לגופך להחלים בקצב שלו.
מעקב ובקרה
ביקורת ראשונה מתבצעת כשבוע לאחר הניתוח. הביקורת נעשית על התפרים, שהינם פנימיים ונמסים. במהלך ביקורת זו יוסרו הנקזים ע"י האחות.
ביקורת נוספת תתבצע כעבור כשבועיים נוספים.
כ-3 שבועות אחר הניתוח יש להתחיל ולבצע מסאג' יסודי של השדיים, לפחות פעם ביום, כדי למנוע את תופעת התקשות השדיים.
בחודשים הראשונים החזה יראה נפוח ובלתי טבעי, ולאחר תקופת מה הוא יתרכך ויראה טבעי.

מידע נוסף

מכל הניתוחים הפלסטיים, הקטנת שדיים יוצרת את אחד השינויים המהירים והדרמטיים בהרגשה ובדימוי הגוף. שביעות הרצון לרוב גבוהה בשל העובדה שניתוח זה משלב שיפור גופני ואסתטי ומשדרג את איכות החיים.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved