צלקות אקנה ופיגמנטצייה

 טשטוש/העלמת צלקות אקנה, נגעי עור שונים, כתמי גיל ופיגמנטציה.
שיטת הסובלטיב רג'וביניישן מיועדת לכל סוגי העור ומבוצעת ע"י דיקור עדין מאד (כמו דיקור סיני) בצפיפות מזערית, על שכבת העור העליונה – אפידרמיס
הדיקור באמצעות החדרת אנרגיית RF ביפולארי, בטוח לחלוטין. שיטת טיפול ייחודית זו יוצרת חום תת עורי, הגורם לריפוי וייצור קולוגן בשכבת הדרמיס – השכבה העמוקה של העור
בניגוד ללייזר המוכר הגורם לכוויה בשכבת העור העליונה, שיטה זו אינה גורמת לכוויה ואינה כואבת.
לאחר הטיפול תתכן אדמומיות קלה ומעט גודש החולפים תוך יום יומיים
למחרת הטיפול ניתן לחזור לפעילות מלאה
לקבלת תוצאה מקסימאלית מומלץ על 3-5 טיפולים אחת לחודש . מספר טיפולים סופי יקבע בפגישת הייעוץ עם הרופא המטפל.

מטרת הטיפול

הטיפול מעניק לעור מראה חלק יותר, מוצק יותר, מתוח יותר, עור בהיר ואחיד יותר– ללא זמן החלמה
הטיפול מבוצע ע"י שילוב טכנולוגיית הפוטו רג'וביניישן (אנרגיית אור- IPL) + גלי רדיו (RF)
שילוב זה גורם לדיקור ובנוסף חימום עמוק של שכבת הדרמיס והקולגן הנמצא בין שכבות העור השונות, כקפיצים קטנים. עצם החימום גורם להמרצה של ייצור הקולוגן.
התוצאה המתקבלת היא מיצוק והצערת העור. מרקם העור הופך לחלק יותר, זוהר יותר ומתוח יותר
טיפול זה אינו כואב ואינו דורש זמן החלמה.

לקראת הטיפול

אין צורך בהכנות מיוחדות לקראת הטיפול למעט מריחת משחת אלחוש למשך מספר דקות.

משך הטיפול

משך הטיפול מספר דקות בודד

מספר הטיפולים

מספר הטיפולים יקבע בפגישת הייעוץ עם הרופא המטפל בהתאם למצב ולמבנה עורך.
להשגת תוצאות משמעותיות יש בדרך כלל צורך ב-3-5 טיפולים שניתן לבצע במרווחים של 4 שבועות בין טיפול לטיפול.

איפה ניתן לטפל בשיטת ה RF לצורך העלמת צלקות אקנה וכתמי פיגמנטציה

העלמת צלקות אקנה וכתמי פיגמנטציה על ידי טכנולוגית גלי רדיו מאפשרת טיפול באזורים שעד היום נמנענו מלטפל בהם (כגון: צוואר, מחשוף, זרועות וידיים ) עם טיפול שהוא קל יחסית למטופל, עם תופעות לוואי מזעריות, זמן החלמה וחזרה כמעט מידית לפעילות וזאת בעלויות לא גבוהות עם תוצאות מרשימות.

אחרי הטיפול

תופעות הלוואי של הטיפול מינימליות, לאחר הטיפול יש בדר"כ אודם למשך יום או יומיים.
היות וחלק גדול משכבת העור העליונה (אפידרמיס ) לא עובר טיפול משמעותי, האיזור נרפא מהר .(Reepithilization ). לאחר הטיפול ניתן לראות אודם באזור המטופל למשך מספר שעות
בשל האודם ביום הטיפול כדאי להימנע מפעילות חברתית בערב הטיפול. במרבית המקרים האודם חולף כבר ביום המחרת, וניתן לחזור לפעילות רגילה. לאחר כ-24 עד 72 שעות נוצרים גלדים קטנטנים באזורי המגע של האלקטרודות עם העור והם מתקלפים תוך מספר ימים. הגלדים קטנטנים וניתנים לכיסוי על ידי איפור. אין צורך בשהייה בבית לאחר הטיפול. מובן שמומלץ להימנע מחשיפה לשמש ולמרוח קרם עם מסנן קרינה לאחר הטיפול.

גלי רדיו

גלי הרדיו (RF – Radio-Frequency) מצויים בשימוש רפואי כבר יותר ממאה שנים. באמצעות גלי הרדיו RF, ניתן לחתוך או לחמם רקמות עור(כולל דרמיס)
באמצעות גלי רדיו ביפולריים (מכשיר e Matrix של חברת Syneron) הדרמיס מתחמם לטמפרטורה של 80-60 מעלות צלזיוס וגורם להתכווצות של סיבי הקולגן (Collagen Remodeling ) במשך מספר חודשים לאחר הטיפול.החום בדרמיס גורם לשבירת קשרי המימן (Hydrogen Bonds) ב-Triple Helix של הקולגן וובהמשך להתכווצות של סיבי הקולגן, ווהרקמהמסביב. ממצאים אלו ניתן לראות במיקרוסקופ אלקטרוני, בדרמיס מיד לאחר הטיפול.
יתרונות
לשימוש בגלי הרדיו מספר יתרונות על שימוש בגלי אור או לייזרים.
גלי הרדיו מתפזרים בעור וחודרים לעומק הרקמה. אינם נספגים ספציפית על ידי כרומופורים שונים (כמגוון מלנין או בהמוגלובין). תכונה זו מאפשרת לבצע טיפולים גם בבעלי עור כהה כשהסיכון להיפר פיגמנטציה נמוך בהרבה מאשר לאחר טיפול בלייזר.
גלי הרדיו גורמים לחימום בעומק הרקמה ולהתכווצותה ללא פגיעה ממשית בשכבת התאים העליונה ( אפידרמיס) . זאת , בניגוד, לטיפול בלייזרים בקילופי עור שבהם יש צורך בהרס (אבלציה) העור עד לדרמיס הבינוני כדי לגרום לכיווץ הרקמה.
יתרון נוסף הוא בכך שניתן לטפל בטכנולוגיה זו בכל אזור בגוף, כגון צוואר, מחשוף, זרועות וידיים, עם סיכון מינימלי לצלקות.

תהליך השיפור במרקם העור

לעיתים, ניתן לראות שיפור במראה העור כבר לאחר הטיפול הראשון. שיפור יראה לאחר כל טיפול נוסף. השיפור יתבטא בפיגמנטציה, בקמטוטים ובמרקם העור בפנים, העור יראה מוצק יותר וצלקות אקנה תראנה שטחיות יותר.
שיפור דומה יראה גם לאחר טיפול באזור הצוואר. בצוואר, נוסף על שיפור בקמטים, נצפה שיפור בולט בצניחת העור.

סיכונים

הסיכונים של הטיפול מעטים ביותר ואין צורך במניעת זיהום הרפטי או במשחות אנטיביוטיות לאחר הטיפול (כפי שנהוג ב-Ablative Resurfacing)

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved