פילינג – פילינג סוף שבוע להעלמת קמטים, צלקות וכתמי עור

טיפול בפילינג מיועד לשפר את מראה העור, להסיר קמטוטים עדינים וכתמי פיגמנטציה.

טיפול זה משפר גם צלקות אקנה.

פילינג בינוני מתבצע ע"י רופא עור לאחר אלחוש המקום בעזרת כדור / זריקה. החומר העיקרי המשמש לפילינג הבינוני הינו חומצה טריכלורואצטית. בזמן הטיפול, החומר נמרח באופן מדורג על אזורי הפנים, כאשר בכל אזור מבוצעות מספר מריחות עד להלבנה מלאה של העור.  קראו עוד.

מה הוא קילוף כימי של העור? (Chemical Peeling)

פילינג הינו תהליך קוסמטי של קילוף עור. בתהליך זה מוסרים תאי העור המתים מהשכבה העליונה ותאי עור צעירים נחשפים ומקנים מראה רענן וצעיר יותר. התהליך מתבצע מזה אלפי שנים על ידי נשים מכל התרבויות וצורות שונות. קיימות עדויות על כך שנשות מצרים העתיקה, 3000 שנה לפני הספירה, נהגו למשוך את גופן בחומרים שונים וכך יצרו קילוף כימי של העור.
כיום נעשה תהליך הקילוף בשימוש בחומרים כימיים מתקדמים ועל ידי רופאים מומחים.

כיצד פועל הקילוף כימי על העור?

קילוף כימי גורם למעשה לכוויות בעור בדומה לכוויות שמש אך ללא הסכנות לטווח ארוך הקשורות בחשיפה מוגזמת לשמש. לפי סוג החומר והריכוז שלו נוצר הרס של שכבות העור העליונות של העור המכונות אפידרמיס ודרמיס.
24 שעות לאחר ביצוע הקילוף, תאי עור חדשים מתחילים לתפוס את מקומם ליצירה של אפידרמיס חדש. יומיים שלושה לאחר הקילוף מתחילים לפעול בדרמיס תאים המכונים פיברובלסטים. תאים אלו יוצרים את סיבי הקולגן החדשים שמהווים שלד תמיכה לעור החדש שנוצר. במקביל מתרבים סיבי האלסטין הנותנים גמישות לעור. כל תהליך הריפוי מלווה בימים הראשונים בדלקת המתבטאת באודם של העור ודרגות שונות של נפיחות וצריבה.

כיצד מבוצע פילינג סוף שבוע ולמי הוא מיועד?

הטיפול בפילינג הבינוני מיועד לצעירים וצעירות, לנשים וגברים המעוניינים לשפר את מראה עורם, להסיר קמטוטים עדינים ולאלה הסובלים מבעיית כתמים חומים שנוצרו כתוצאה מחשיפה לשמש או משינויים הורמונאליים (הריון או טיפול בגלולות). טיפול זה משפר בד"כ צלקות אקנה.
פילינג בינוני מתבצע ע"י רופא עור לאחר אלחוש המקום בעזרת כדור / זריקה. החומר העיקרי המשמש לפילינג הבינוני הינו חומצה טריכלורואצטית. בזמן הטיפול, החומר נמרח באופן מדורג על אזורי הפנים, כאשר בכל אזור מבוצעות מספר מריחות עד להלבנה מלאה של העור. הפילינג הבינוני מבוצע בד"כ באופן אחיד בכל הפנים עד מתחת לקו הסנטר. במידה ואזור הצוואר דורש אף הוא טיפול, ניתן לבצע זאת באופן המשכי אך החומר יהיה בריכוז נמוך בצורה משמעותית מזה הנמרח בפנים. כמו כן, ניתן לטפל באופן רציף גם באזור החזה העליון – המחשוף.
בפילינג בינוני לא נצפו מעולם תופעות לוואי מסוכנות. בנוסף הסיכון להצטלקויות או היווצרות כתמים חומים חדשים הוא קטן. מאחר והחומר אינו נספג לדם אין מגבלת גיל בטיפול זה, וכל אחת או אחד יכולים ליהנות מריענון ושיפור מראה עור הפנים ללא כאבים או סיכונים מיותרים. החומצה טריכלורואצטית וגם החומצה הגליקולית הם חומרים המורכבים ממולקולות קטנות שאינם גורמות לתופעות אלרגיות. זהו יתרון משמעותי לעומת חומרים אחרים לקילוף העור המבוססים על תמציות צמחים שעלולים לגרום לתופעות אלרגיות בחלק מהמטופלים.
התוצאה לאחר פילינג בינוני נראית טבעית לחלוטין.

למה לצפות לאחר פילינג בינוני של העור?

העור יהיה אדום מאוד לפחות יומיים (לתכנן חופש מעבודה או פעילות חברתית חשובה).
ביום הראשון אפשרי מעט כאב ונפיחות בפנים. כדור אקאמול , קומפרסים קרים ומריחת משחה שומנית ירגיעו בקלות את הצריבה.
ב 48 השעות הראשונות ניתן לאכול להתרחץ ולעשות כל פעילות. עדיף שהראש יהיה מוגבה ככל שניתן ישיבה עדיפה על שכיבה.
שבוע עד שבועיים , צפוי קילוף קל של העור כמו לאחר כווית שמש. העור ישאר וורוד מהרגיל לכ 4 שבועות. בכל התקופה הזאת ולמעשה לתמיד מומלץ להקפיד על הימנעות מחשיפה ניכרת לשמש ושימוש במסנני קרינה.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved