עיבוי שפתיים

כיצד מתבצע תהליך מילוי שפתיים?

בחירת החומר למילוי-

מילוי שפתיים בחומצה היאלורונית- רקמות העור שלנו משופעות בחומצה היאלורונית באופן טבעי והיא זו שאחראית על ייצור הנפחים בעורנו. החומצה ההיאלורונית המשמשת להזרקת עיבוי שפתיים, מיוצרת בתהליך מלאכותי והסינתטיות שלה מקטינה את הסיכון להתעוררות אלרגנית בקרב המוזרקים.

תהליך הטיפול-

לאחר שייבחר החומר הנכון להזרקה על ידי המטופל והרופא גם יחד, ירדים הרופא את האזור ויזריק מספר פעמים את החומר לאזורים הספציפיים שנבחרו בעת פגישת הייעוץ. באמצעות אצבעותיו הוא יעסה את האזור ולמעשה ממש יפסל את השפתיים עם חומר המילוי שהוכנס לתוכן.

מטרת עיבוי שפתיים

זה לא סוד שברבות השנים, יחד עם שאר איברי הפנים, נוטות השפתיים שלנו לאבד מהנפח הטבעי שלהן ולעיתים לצנוח בזויות ולהתכווץ… מאחר והשפתיים הן איבר מרכזי מאוד בפנים שלנו, התופעה הזו משפיעה על נראות הפנים באופן כללי ומבגרת אותם, הופכת אותם לעייפים ומשנה כמעט לגמרי את ההבעה.
לא רק אנשים מתבגרים סובלים מתופעה של שפתיים דקות ולא משורטטות. אנשים שנולדים כך באופן טבעי, מבקשים בבגרותם לעבות את השפתיים ולמלא אותן באופן סימטרי כך שיתאים לפניהם ואף ייפה אותם. את התהליך הזה בקרב צעירים, ניתן לבצע בבני 18 ומעלה, בתום תהליך ההתבגרות והגדילה שלהם.
את עיבוי השפתיים ניתן לבצע באמצעות חומרים זמניים או קבועים, אך חשוב מאוד שהללו שבחרו בחומרים קבועים ייקחו בחשבון, כי מדובר בהליך בלתי הפיך ועל כן מומלצת הזרקה של כמות קטנה מאוד על מנת לבחון את הנראות וההסתגלות אליו, ולאחר מכן ניתן יהיה להזריק כמות נוספת בהתאם לצורך ולהשלים את התהליך.

הליך עיבוי שפתיים

לאחר שייבחר החומר הנכון להזרקה על ידי המטופל והרופא גם יחד, ירדים הרופא את האזור ויזריק מספר פעמים את החומר לאזורים הספציפיים שנבחרו בעת פגישת הייעוץ. באמצעות אצבעותיו הוא יעסה את האזור ולמעשה ממש יפסל את השפתיים עם חומר המילוי שהוכנס לתוכן.
ברוב המקרים בוחרים המטופלים לעצב את השפתיים באמצעות חומרים טבעיים שניתן לחדש במידת הצורך והרצון. קצת על החומרים הטבעיים המבוקשים האלה:
חומצה היאלורונית- רקמות העור שלנו משופעות בחומצה היאלורונית באופן טבעי והיא זו שאחראית על ייצור הנפחים בעורנו. החומצה ההיאלורונית המשמשת להזרקת עיבוי שפתיים, מיוצרת בתהליך מלאכותי והסינתטיות שלה מקטינה את הסיכון להתעוררות אלרגנית בקרב המוזרקים.
קולגן- חלבון טבעי שמצוי בגופינו והאחראי על גמישות הרקמות בגוף. כשהוא נעדר מהגוף בכמויות הנדרשות, כמו בעת תהליך ההזדקנות למשל- מתחילים להיווצר קמטים.
את הקולגן למטרת הזרקה, אנו "לוקחים" מהחזיר. הסיבה שמשתמשים דווקא בקולגן של חזיר ולא של פרה, נעוצה בעובדה ששימוש בחומר זה יוצר הרבה פחות תופעות אלרגניות מקולגנים אחרים.
אצלנו בקליניקה, של פתרונות רפואה, אנחנו לא מזריקים קולגן בשלב זה.

לאחר טיפול עיבוי שפתיים

לאחר הטיפול, שאורך כעשרים דקות לכל היותר, יתכנו נפיחויות ובצקות על השפתיים. רק לאחר שהללו יחלפו כעבור מספר ימים, ניתן יהיה לבחון שוב את מצבן של השפתיים ובמידת הצורך לחזור על פעולת ההזרקה והעיצוב. שימו לב, עדיף למלא פחות ולאחר ירידת הנפיחות למלא עוד כמה שניתן, מאשר להזריק יותר מידי חומר כך שהמראה שיתקבל יהיה רחוק מטבעי ואפילו לא פרופורציונאלי.
עיבוי השפתיים הוא הליך פשוט במיוחד והרופא, ככל שיהיה מיומן ובעל ניסיון רב יותר, יוכל לבצע אותו באופן מדויק ומוצלח יותר.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved