מיצוק עור הפנים

טיפול פנים, צוואר, מחשוף, זרועות וידיים – מיצוק והצערת העור, נימים, כתמים חומים (פיגמנטציה), קמטוטים:
מטרה: הטיפול מעניק לעור מראה צעיר יותר, מוצק יותר, מתוח יותר, עור בהיר ואחיד יותר– ללא זמן החלמה.
הטיפול מבוצע ע"י שילוב טכנולוגיית הפוטו רג'וביניישן (אנרגיית אור- IPL) + גלי רדיו (RF)
שילוב זה גורם לדיקור ובנוסף חימום עמוק של שכבת הדרמיס והקולגן הנמצא בין שכבות העור השונות, כקפיצים קטנים. עצם החימום גורם להמרצה של ייצור הקלוגן.
התוצאה המתקבלת היא מיצוק והצערת העור. מרקם העור הופך לחלק יותר, זוהר יותר ומתוח יותר.
טיפול זה אינו כואב ואינו דורש זמן החלמה.
משך הטיפול מספר דקות ומספר הטיפולים יקבע בפגישת הייעוץ עם רופא העור של המרפאה בהתאם למצב ולמבנה עורך.

הצערת העור על ידי טכנולוגית גלי רדיו פרקציונלים

(Fractional Radio Frequency Resurfacing)
תקציר: הצערת העור על ידי טכנולוגית גלי רדיו מהווה קפיצת מדרגה ביכולתנו לטפל ולמזער את הזדקנות העור.
הצערת העור על ידי טכנולוגית גלי רדיו מאפשרת טיפול באזורים שעד היום נמנענו מלטפל בהם (כגון: צוואר, מחשוף, זרועות וידיים ) עם טיפול שהוא קל יחסית למטופל, עם תופעות לוואי מזעריות, זמן החלמה וחזרה כמעט מידית לפעילות וזאת בעלויות לא גבוהות עם תוצאות מרשימות.
רקע: הזדקנות העור- חשיפה של העור לשמש ולקרינה האולטרה-סגולה גורמת להאצת תהליכי ההזדקנות בעור חשיפה זו, גורמת לירידה ביכולת היצור של פיברובלסטים, לירידה בקצב ההתחלקות של תאי העור השונים ולעלייה ברמתם של אנזימים המפרקים את הקולוגן.
התוצאה: ירידה בכמות סיבי הקולגן בעור (Fragmented Collagen Fibers) , רשת הסיבים האלסטיים בעור נהרסת עקב ירידה בכמות ובגודל של סיבי האלסטין. סיבי הקולוגן והאלסטין הפגומים נשארים בעיקר בחלקו העליון של הדרמיס והם אינם מתוקנים או מסולקים מהדרמיס ביעילות. כדי לסלקם יש צורך ביצירה מחודשת של שכבות העור העליונות. (Skin Resurfacing)

שיטות ליצירה מחדש של שכבות העור:

ב-ablative Resurfacing- – הרס של האפידרמיס והדרמיס על ידי חומר כימי (פילינג )או לייזר. בעקבות הרס זה נגרם תהליך של ריפוי פצע ובנייה של רקמה אפידרמלית ודרמלית חדשה.
ב-Non-Ablative Resurfacing – גורמים לתהליכי ריפוי דומים בדרמיס, עם פגיעה מינימלית באפידרמיס. שיטה זו מתבצעת ע"י מכשירים שונים, מכשירי ה-(IPL- Intense Pulsed Light),
מקרינים אור בספקטרום האינפרה-אדום nm)1,000-1,500) שהוא אורך גל הנספג במים ברקמות העמוקות, אך אינו פוגע באפידרמיס. מכשירי ה-IPL משפרים מראה העור. הטיפולים קלים למטופל, מתבצעים במרפאה, זמן החלמה מהיר, חסרי סיכונים משמעותיים. להשגת תוצאה (שהיא לעתים קרובות די חלקית) ישצורך במספר רב של טיפולים.
ב-Fractional Resurfacing – גורם לפגיעה של מקטעים מיקרוסקופיים, במרווחים זהים, דמויי עמודים באפידרמיס ובדרמיס. שיטה זו פותחה כדי לענות על החסרונות של 2 השיטות הקודמות.
בשיטה זו (למשל: בלייזר CO2 או ארביום) רק חלקים מהעור עוברים טיפול( אבלציה וקואגולציה). הרקמה שלא נפגעה משמשת כמאגר לתאים המזרזים את תהליך ריפוי העור.
ב-Sublative Fractional Resurfacin- היא טכנולוגיה חדשה. בטכנולוגיה נעשה שימוש בגלי רדיו בי-פולרים הגורמים לאבלציה וקואגולציה בעיקר בדרמיס. המיוחד בשיטה זו שחלקי העור העוברים טיפול, פוגעים יותר (בצורת משולש המתרחב) בעומק הדרמיס. לכן, הפגיעה באפידרמיס מינימלית.
גלי הרדיו גורמים לחימום רקמת העור ,להרס מבנה הקולוגן באיזור הדרמיס וליצירת תהליך ריפוי פצע בדרמיס הגורמים לכיווץ הרקמה (Tissue Tighteni ) ומיצוק העור. תופעות הלוואי של הטיפול מינימליות, לאחר הטיפול יש בדר"כ אודם למשך יום או יומיים.

גלי רדיו

מצויים בשימוש רפואי כבר יותר ממאה שנים. באמצעות גלי הרדיו RF, ניתן לחתוך או לחמם רקמות עור(כולל דרמיס). באמצעות גלי רדיו ביפולריים הדרמיס מתחמם לטמפרטורה של 80-60 מעלות צלזיוס וגורם להתכווצות של סיבי הקולגן (Collagen Remodeling ) במשך מספר חודשים לאחר הטיפול. החום בדרמיס גורם לשבירת קשרי המימן (Hydrogen Bonds) ב-Triple Helix של הקולוגן ובהמשך להתכווצות של סיבי הקולוגן, והרקמה מסביב. ממצאים אלו ניתן לראות במיקרוסקופ אלקטרוני, בדרמיס מייד לאחר הטיפול.
יתרונות
לשימוש בגלי הרדיו מספר יתרונות על שימוש בגלי אור או לייזרים.
גלי הרדיו מתפזרים בעור וחודרים לעומק הרקמה. אינם נספגים ספציפית על ידי כרומופורים שונים (כמגון מלנין או בהמוגלובין). תכונה זו מאפשרת לבצע טיפולים גם בבעלי עור כהה כשהסיכון להיפרפיגמנטציה נמוך בהרבה מאשר לאחר טיפול בלייזר.
גלי הרדיו גורמים לחימום בעומק הרקמה ולהתכווצותה ללא פגיעה ממשית בשכבת התאים העליונה ( אפידרמיס) . זאת , בניגוד, לטיפול בלייזרים בקילופי עור שבהם יש צורך בהרס (אבלציה) העור עד לדרמיס הבינוני כדי לגרום לכיווץ הרקמה.
יתרון נוסף הוא בכך שניתן לטפל בטכנולוגיה זו בכל אזור בגוף, כגון צוואר, מחשוף, זרועות וידיים, עם סיכון מינימאלי לצלקות.

הנחיות לפני ואחרי טיפול:

הטיפול קל יחסית למטופלים ומשחה מאלחשת מספיקה למניעת כאב בזמן הטיפול.
היות וחלק גדול משכבת העור העליונה (אפידרמיס ) לא עובר טיפול משמעותי, האזור נרפא מהר .(Reepithilization ). לאחר הטיפול ניתן לראות אודם באזור המטופל למשך מספר שעות
בשל האודם ביום הטיפול כדאי להימנע מפעילות חברתית בערב הטיפול. במרבית המקרים האודם חולף כבר ביום המחרת, וניתן לחזור לפעילות רגילה. לאחר כ-24 עד 72 שעות נוצרים גלדים קטנטנים באזורי המגע של האלקטרודות עם העור והם מתקלפים תוך מספר ימים. הגלדים קטנטנים וניתנים לכיסוי על ידי איפור. אין צורך בשהייה בבית לאחר הטיפול. מובן שמומלץ להימנע מחשיפה לשמש ולמרוח קרם עם מסנן קרינה לאחר הטיפול.

הסיכונים של הטיפול:

הסיכונים בטיפול זה מעטים ביותר ואין צורך במניעת זיהום הרפטי או במשחות אנטיביוטיות לאחר הטיפול כפי שנהוג ב-Ablative Resurfacing

כמות הטיפולים הנדרשת:

להשגת תוצאות משמעותיות יש בדרך כלל צורך ב-3-5 טיפולים שניתן לבצע במרווחים של 4 שבועות בין טיפול לטיפול.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved