הצערת עור הפנים

טיפול פנים, צוואר, מחשוף, זרועות וידיים  – מיצוק והצערת העור על ידי מיצוקו, העלמת נימים, כתמים חומים (פיגמנטציה) וקמטוטים
כל המידע על הצערת עור הפנים

מטרת הטיפול

הטיפול מעניק לעור מראה צעיר יותר, מוצק יותר, מתוח יותר, עור בהיר ואחיד יותר– ללא זמן החלמה.
הטיפול מבוצע ע"י שילוב טכנולוגיית הפוטו רג'וביניישן (אנרגיית אור- IPL) + גלי רדיו (RF)
שילוב זה גורם לדיקור ובנוסף חימום עמוק של שכבת הדרמיס והקולגן הנמצא בין שכבות העור השונות, כקפיצים קטנים. עצם החימום גורם להמרצה של ייצור הקולוגן
התוצאה המתקבלת היא מיצוק והצערת העור. מרקם העור הופך לחלק יותר, זוהר יותר ומתוח יותר.
טיפול זה אינו כואב ואינו דורש זמן החלמה..

לקראת הטיפול

אין צורך בהכנות מיוחדות לקראת הטיפול למעט מריחת משחת אלחוש למשך מספר דקות.

משך הטיפול

משך הטיפול מספר דקות בודד

מספר הטיפולים

מספר הטיפולים יקבע בפגישת הייעוץ עם הרופא המטפל בהתאם למצב ולמבנה עורך
להשגת תוצאות משמעותיות יש בדרך כלל צורך ב-3-5 טיפולים שניתן לבצע במרווחים של 4 שבועות בין טיפול לטיפול

איפה ניתן לטפל בשיטת ה IPL +RF לצורך הצערת העור

הצערת העור על ידי טכנולוגית גלי רדיו מאפשרת טיפול באזורים שעד היום נמנענו מלטפל בהם (כגון: צוואר, מחשוף, זרועות וידיים ) עם טיפול שהוא קל יחסית למטופל, עם תופעות לוואי מזעריות, זמן החלמה וחזרה כמעט מידית לפעילות וזאת בעלויות לא גבוהות עם תוצאות מרשימות.
הזדקנות העור- חשיפה של העור לשמש ולקרינה האולטרה-סגולה גורמת להאצת תהליכי ההזדקנות בעור חשיפה זו, גורמת לירידה ביכולת היצור של פיברובלסטים, לירידה בקצב ההתחלקות של תאי העור השונים ולעלייה ברמתם של אנזימים המפרקים את הקולגן.
התוצאה: ירידה בכמות סיבי הקולגן בעור (Fragmented Collagen Fibers) , רשת הסיבים האלסטיים בעור נהרסת עקב ירידה בכמות ובגודל של סיבי האלסטין. סיבי הקולגן והאלסטין
הפגומים נשארים בעיקר בחלקו העליון של הדרמיס והם אינם מתוקנים או מסולקים מהדרמיס ביעילות. כדי לסלקם יש צורך ביצירה מחודשת של שכבות העור העליונות. (Skin Resurfacing)
גלי הרדיו גורמים לחימום רקמת העור ,להרס מבנה הקולגן באיזור הדרמיס וליצירת תהליך ריפוי פצע בדרמיס הגורמים לכיווץ הרקמה. (Tissue Tighteni ) ומיצוק העור

אחרי הטיפול

תופעות הלוואי של הטיפול מינימליות, לאחר הטיפול יש בדר"כ אודם למשך יום או יומיים.
היות וחלק גדול משכבת העור העליונה (אפידרמיס ) לא עובר טיפול משמעותי, האיזור נרפא מהר .(Reepithilization ). לאחר הטיפול ניתן לראות אודם באזור המטופל למשך מספר שעות
בשל האודם ביום הטיפול כדאי להימנע מפעילות חברתית בערב הטיפול. במרבית המקרים האודם חולף כבר ביום המחרת, וניתן לחזור לפעילות רגילה. לאחר כ-24 עד 72 שעות נוצרים גלדים קטנטנים באזורי המגע של האלקטרודות עם העור והם מתקלפים תוך מספר ימים. הגלדים קטנטנים וניתנים לכיסוי על ידי איפור. אין צורך בשהייה בבית לאחר הטיפול. מובן שמומלץ להימנע מחשיפה לשמש ולמרוח קרם עם מסנן
קרינה לאחר הטיפול.

גלי רדיו

גלי הרדיו (RF – Radio-Frequency) מצויים בשימוש רפואי כבר יותר ממאה שנים. באמצעות גלי הרדיו .RF, ניתן לחתוך או לחמם רקמות עור(כולל דרמיס)
באמצעות גלי רדיו ביפולריים (מכשיר e Matrix של חברת Syneron) הדרמיס מתחמם לטמפרטורה של 80-60 מעלות צלזיוס וגורם להתכווצות של סיבי הקולגן (Collagen Remodeling ) במשך מספר חודשים לאחר הטיפול.החום בדרמיס גורם לשבירת קשרי המימן (Hydrogen Bonds) ב-Triple Helix של הקולגן ובהמשך להתכווצות של סיבי הקולגן, והרקמה מסביב. ממצאים אלו ניתן לראות במיקרוסקופ אלקטרוני, בדרמיס מיד לאחר הטיפול.
יתרונות
לשימוש בגלי הרדיו מספר יתרונות על שימוש בגלי אור או לייזרים.
גלי הרדיו מתפזרים בעור וחודרים לעומק הרקמה. אינם נספגים ספציפית על ידי כרומופורים שונים (כמגון מלנין או בהמוגלובין). תכונה זו מאפשרת לבצע טיפולים גם בבעלי עור כהה כשהסיכון להיפרפיגמנטציה נמוך בהרבה מאשר לאחר טיפול בלייזר.
גלי הרדיו גורמים לחימום בעומק הרקמה ולהתכווצותה ללא פגיעה ממשית בשכבת התאים העליונה ( אפידרמיס) . זאת , בניגוד, לטיפול בלייזרים בקילופי עור שבהם יש צורך בהרס (אבלציה) העור עד לדרמיס הבינוני כדי לגרום לכיווץ הרקמה.
יתרון נוסף הוא בכך שניתן לטפל בטכנולוגיה זו בכל אזור בגוף, כגון צוואר, מחשוף, זרועות וידיים, עם סיכון מינמלי לצלקות.

תהליך השיפור במרקם העור

לעיתים, ניתן לראות שיפור במראה העור כבר לאחר הטיפול הראשון. שיפור יראה לאחר כל טיפול נוסף. השיפור יתבטא בפיגמנטציה, בקמטוטים ובמרקם העור בפנים, העור יראה מוצק יותר.
שיפור דומה יראה גם לאחר טיפול באזור הצוואר. בצוואר, נוסף על שיפור בקמטים, נצפה שיפור בולט בצניחת העור.

סיכונים

הסיכונים של הטיפול מעטים ביותר ואין צורך במניעת זיהום הרפטי או במשחות אנטיביוטיות לאחר הטיפול (כפי שנהוג ב-Ablative Resurfacing)

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved