הסרת שיער

הסרת שיער הנה פעולה הנעשית מזה אלפי שנה הן מסיבות דתיות וטקסיות והן מסיבות תרבותיות. בכל תרבות קיימת נורמה של היכן יאה לגדל שיער ומה אורכו וכמותו.
בתרבות המערבית נוהגות הנשים להסיר שיער כמעט מרוב חלקי גופן, להוציא את שער הראש.
ישנן שיטות שונות להסרת שיער. ניתן לחלקן לשתי קבוצות משנה: הסרת שיער זמנית והסרת שיער לצמיתות. הסרה זמנית מתבצעת על ידי גילוח, משחות שונות, שעווה ומריטה בטכניקות שונות. הסרת שיער לצמיתות נעשית על ידי השמדת שורשי השיער ומניעת צמיחתו לצמיתות. טכניקות מקובלות להסרת שיער לצמיתות הן
אפילצייה (חישמול), טיפול תרופתי, השמדה בעזרת קרן אור (אינו יעיל לעור בהיר) והשמדה באמצעות קרן לייזר.
הטכנולוגיה המתקדמת ביותר להסרת שיער לצמיתות מתבססת על שילוב של גלי רדיו, קרן האור וקרן הלייזר והנקראת E-Light.
כל המידע על הסרת שיער

כיצד זה עובד

הסרת שיער מתבצעת באמצעות סדרה של עד 12 טיפולים, בהפרשי זמן של 12 שבועות. מאחר וצמיחת השיער היא מחזורית בעלת 3 שלבי התפתחות, טיפול בודד ימצא את זקיקי השערה בשלב צמיחה אחר ובהתאם לכך ישפיע באופן שונה. סדרת טיפולי הסרת שיער בהפרשי זמן של 12 שבועות לפחות יועילו להרס זקיקי השיער בשלבי צמיחה שונים ויעניקו תוצאות טיפול מקסימאליות, יעילות ואפקטיביות.
בכל טיפול נפגעים בממוצע 10 אחוז מזקיקי השיער, בזמן שהתוצאה המקסימאלית אליה שואפים הינה 70 אחוז מזקיקי השיער.

טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער

מכשיר הלייזר הינו מכשיר רפואי הדורש ידע ומיומנות הפעלה ועל כן מתבצע רק על ידי רופא בהתאם להנחיה של משרד הבריאות. טרם הטיפול נדרשת בדיקת התאמה, בה הרופא יאבחן ביסודיות את האזור המטופל ויעניק חשיבות לגורמים כגון: צבע ועובי השערה וגוון העור ובהתאם לכך יתאים באופן פרטני את הטיפול על ידי התאמת עוצמת קרן הלייזר לשם טיפול יעיל בעל תוצאות מקסימאליות. בדיקת ההתאמה הינה מרכיב חשוב עבור תוצאות טיפול אופטימאליות ומניעת תופעות לוואי.
למרות הפופולריות העצומה של טיפולי הסרת שיער בלייזר, חשוב לדעת כי הטיפול לא מתאים לכל אחד.
כחלק מהקוד האסתטי שיצרנו ואליו אנו מחויבים, אנו מגדירים לא רק אילו טיפולים נעניק וכיצד, אלא גם באילו תנאים לא נוכל להעניק טיפול מסוים, שכן חלק משירות מקצועי הוא ליצור התאמה בין המטופל לטיפול. במקרים בהם לא ניתן לבצע טיפול על הצד הטוב ביותר ועל פי הסטנדרטים שהגדרנו, אנו נסרב לבצע את הטיפול ונסביר על כך למטופל.
עור בהיר וגוון שיער כהה יוצר ניגודיות אשר מאפשרת לקרן הלייזר להתמקד בפיגמנט הכהה שבשורש השערה בצורה מדויקת, עד למצב של הרס השערה. שערה שהזקיק שלה נהרס, לא תחזור לצמוח שוב.
ככל שקיימת ניגודיות גדולה יותר, כך הטיפול הופך יעיל יותר.
לאחר הטיפול השישי מבצע הרופא הערכת מצב מחודשת בה הוא מחליט באם יש צורך להגדיל או להקטין את כמות הטיפולים ומתכנן את אופן הטיפולים הבאים מבחינת תכיפות הטיפול ועוצמת קרן הלייזר.
על כן, חשוב מאוד להקפיד שבמרפאה בה בחרתם לבצע את הטיפול קיים מכשור מתקדם המתאים לטיפול עבור בעלי סוגי שיער ועור שונים.

טכנולוגיית E-Light להסרת שיער

טכנולוגיית E-Light מבוססת על שילוב של שני מקורות אנרגיה רבי עוצמה. האחד, מבוסס גלי רדיו (RF) והשני מבוסס גלי אור (בדומה ללייזר ולאינפרא).
שילוב של שני מקורות אנרגיה אלו מאפשרים את העברת האנרגיה האופטית דרך רקמת העור החיצונית (האפידרמיס) וספיגתה במרקם העור הפנימי (הדרמיס),
תוך כדי חימום מבוקר ויעיל של איזור המטרה.
ייחודה של טכנולוגיית E-Light, בניגוד לטכנולוגיות קודמות, הנה היכולת לטפל ביעילות בכל גווני העור, בהיר עד כהה, ללא מגבלה, וברוב צבעי השערה בכל אזורי הגוף. זאת, בניגוד לטכנולוגיות אחרות, המפיקות אנרגיות גבוהות והספקי שיא גבוהים המסבים אי נוחות וכאב, ומסכנים את עור המטופל.
טכנולוגיית E-Light מתייחדת בכך שהיא מאפשרת טיפול עם תחושת אי נוחות מינימאלית וללא תופעות לוואי. טכנולוגיית ה- E-Light מאפשרת לראשונה ביצוע הסרת שיער המתאים לכל מטופל באופן אינדיבידואלי וללא סכנות וכאבים!

איך מתבצע תהליך הסרת שיער?

ייעוץ טלפוני ראשוני על כל שאלותיכם בנוגע להסרת שיער.
רבים מאיתנו רוצים להגשים את החלום ולהיפטר מהשיער המיותר בגוף. וודאי יש לכם תהיות ושאלות רבות, במיוחד לנוכח שפע הפרסומים והכתבות, ההבטחות של חלק מהמכונים ושמועות כאלה ואחרות… בדיוק לשם כך, הקמנו את מחלקת הייעוץ הטלפוני!
בשיחת טלפון אחת תוכלו לקבל את המידע הראשוני אודותינו ואודות טיפול הסרת השיער בטכנולוגיית E-Light. צוות היועצות הטלפוני שלנו עבר הכשרה מקיפה למתן מענה על לכל שאלה באדיבות רבה ויוכל לתאם לך פגישת ייעוץ בסניפנו ללא תשלום וללא כל התחייבות.
לקביעת פגישת ייעוץ בחינם התקשרו: 1-800-210-210 או מסרו את פרטיכם בטופס יצרית הקשר.
פגישה ראשונה – אבחון
פגישת הייעוץ, המתקיימת בסניפנו, כוללת אבחון העור וסוג השיער. התאמת תדרי הטיפול ובניית תוכנית טיפול אישית. במהלך הפגישה תמלאו שאלון רפואי ותקבלו הסבר מפורט כיצד מתבצע הטיפול.
תוכלו לעבור הדגמה של הטיפול על שטח קטן בגוף שמטרתה להמחיש לכם כיצד מתבצע הטיפול בפועל.
תקבלו הצעת מחיר המבוססת על התאמת תוכנית טיפול אישית, כמות הטיפולים הדרושה והסדר תשלומים נוח.
הטיפול בפועל בהסרת שיער
הטיפול מתבצע בשלושה שלבים:
שלב 1- הכנה
מומלץ מאוד לגלח את האזור 24 שעות לפני הטיפול כדי לא ליצור גירוי מיותר של העור. יחד עם זאת, במקרה שמדובר באזור אשר קשה לגלחו (כמו גב), המטפלות שלנו מבצעות את הגילוח עבורך.
בעת הגילוח בבית, מומלץ לשטוף את האזור במים פושרים ולסבן בקצף גילוח או סבון. פעולה זו מרככת את העור ומקלה על הגילוח.
לאלו מכם, החוששים מתחושת העקצוץ, ניתן לגשת לבית המרקחת, לרכוש את משחת האילחוש ולמרוח אותה כשעה לפני תחילת הטיפול. המשחה מאלחשת (מרדימה) את האזור המדובר ומקלה על תחושת העקצוץ.
שלב 2- מהלך הטיפול
מריחת שכבת ג'ל קרה ודקה על העור לספיגת חלק מהאנרגיה ומעבר חלק וקל של ידית הטיפול על פני האזור, מעבר עם ידית המכשיר על פני השטח הרצוי (זמן הטיפול נקבע על פי גודל השטח המטופל), ניקוי האזור משאריות הג'ל.
שלב 3- סיום הטיפול
הרגעת העור ע"י מריחת משחה מרגיעה, תיעוד הטיפול בתיק הממוחשב וקביעת תור להמשך טיפול.

מתי לא נבצע הסרת שיער במכשיר ה E-Light?

מרבית המטופלים מתאימים לטיפול הסרת שיער בטכנולוגיית E-Light. יחד עם זאת, מצבו הבריאותי של כל מטופל נלקח בחשבון. יש מספר גורמים המונעים זמנית או באופן קבוע את הטיפול במכשיר:
הריון- בתקופת ההיריון לא מומלץ לבצע טיפולי הסרת שיער מחשש לפיגמנטציה. לאחר הלידה, ניתן לשוב לטיפולי הסרת שיער ללא חשש.
מחזור לא סדיר/הפרעות הורמונאליות- שינויים הורמונאליים הנובעים משחלה פוליציסטית, תת תפקוד של בלוטת התריס או כל בעיה אחרת שמשפיעה על צמיחת השיער.
מחלות עור פעילות- ויטיליגו, פסוריאזיס, פטריית עור. אם אחת ממחלות אלו מופיעות באזור המבוקש לטיפול, אזי לא ניתן לבצעו.
במידה וחל שינוי במצבך הבריאותי, יש לדווח על כך על מנת שנוכל להתאים את הטיפול בצורה המיטבית.

שאלות נפוצות ותשובות

האם ניתן להסיר שיער באזור האשכים? לא. חימום האזור עלול להשפיע על ייצור הזרע ולכן לא מטפלים באזור זה.
האם ניתן להסיר את כל שיער הערווה אצל נשים? בהחלט כן. אין שום סכנה הכרוכה בטיפול.
מהו הגיל המינימאלי לטיפול הסרת שיער? נשים-לפחות שנה לאחר קבלת מחזור סדיר. גברים-לא לפני גיל 18.
האם השיטה מסרטנת? לא, השיטה אינה מסרטנת. מדובר בקרינה בלתי מייננת.
מהו המכשיר הטוב ביותר להסרת שיער? אין מכשיר כזה. יש להתאים לכל מטופל את המכשיר הטוב ביותר עבורו בהתחשב בנתונים: גיל, גוון עור, סוג שיער ואזור הטיפול.
האם ניתן לבצע את הטיפול אם יש לי פסוריאזיס? כן. אך לא בזמן התקף ולא באזור הנגוע.
האם ניתן לעבור טיפול תוך שימוש ברואקוטן? לא. יש להמתין לפחות חצי שנה מתום נטילת התרופה .
האם ניתן לטפל אם יש לי פטריית עור? אם הפיטריה באזור המבוקש לטיפול, אז לא.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved