טיפול בקמטים על ידי בוטוקס

קמטים במצח

קמטים במצח

קמטים במצח ניתנים להחלקה בשתי דרכים בלבד: 1. כירורגיה פלסטית. 2. הזרקת בוטולינום טוקסין לרוחב המצח בחלקו העליון, פעולה הנותנת תוצאה משביעת רצון תוך מספר ימים מביצועה. הפעולה מתבצעת לאחר הרדמת האזור ע"י קרם אלחוש מקומי כחצי שעה לפני הטיפול, הרופא המטפל מזריק את החומר במספר נקודות לרוחב המצח, פעולתו של החומר הינה הרפיית השריר הרוחבי של המצח, דבר המביא להחלקת הקמטים הנגרמים עקב כיווצו של השריר. התוצאה נשמרת לתקופה של כחצי שנה ואז יש לחדש את הטיפול.
חשוב לציין שלאחר מספר טיפולים (4-5), מתקבלת בד"כ תוצאה קבועה שאינה מצריכה המשך טיפול. השריר רפוי, המצח מתיישר ונישאר כך. החלקת המצח יכולה להתקבל גם כחלק מפילינג עמוק המתבצע בכל הפנים.

קמטים בצידי העיניים- המניפה

קמטים בצידי העיניים – המניפה
הטיפול המועדף לקמטים בצדי העיניים הינו הטיפול בבוטולינום טוקסין. הטיפול מתבצע לאחר הרדמה מקומית של האזור ע"י קרם אלחוש מקומי. לאחר מכן מוזרק החומר בצורת קשת המתחילה מקצה הגבה ועד לעצם הלחי ומכסה את כל המניפה.
תוצאת הטיפול נראית לאחר מספר ימים ונמשכת כחצי שנה ואז יש צורך לחדשה. לאחר מספר טיפולים, מתקבלת הרפיה מלאה של שרירי המניפה והתוצאה נשמרת לאורך זמן. לחילופין, ניתן להזריק לקמטים אלו חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית.
אין יתרון לטיפול זה מבחינת משך הזמן על בוטולינום טוקסין. קמטים אלו ניתן להעלים גם ע"י פילינג עמוק כאשר הוא מבוצע לעפעפיים התחתונים ולצדי העיניים.

קמטים בצוואר

קמטים בצוואר
קדמת וצדי הצוואר מכוסים ע"י שריר מניפתי גדול בשם פלטיסמה המשתרע מעצמות הבריח ועד לעצם הלסת התחתונה. בשריר זה נוצרים לעיתים כיווצים אורכיים הנראים כלפי חוץ כ"חבלים" היורדים מהסנטר לכיוון תחתית הצוואר.
כמו כן, קיימים כיווצים רוחביים הנראים כקמטים בצורת קשתות רוחביות בצוואר. "חבלים" וקמטים אלו ניתנים להעלמה בצורה משביעת רצון ע"י הזרקה מקומית של בוטולינום טוקסין. הטיפול מתבצע לאחר הרדמה מקומית של האזור בעזרת קרם אלחוש מקומי.
בהמשך מבצע הרופא סדרת הזרקות נקודתיות של החומר במרווחים של 1 ס"מ לאורך ה"חבלים" ולרוחב הקמטים בהתאם לצורך.

קמטים באזור החזה העליון מעל השדיים

קמטים באזור החזה העליון מעל השדיים
אצל נשים שריריות במיוחד, נוצר לעיתים מצב שבו העור והשרירים מתוחים מאד באזור עצם החזה וכלוב הצלעות הקדמי וגורמים להדגשה ברורה מאד של הצלעות. מצב הנתפס ע"י חלק מהנשים כלא אסתטי. כמו כן, יכול להיווצר מצב של קימוט יתר של העור באזור זה בעיקר עקב שינה על הצד או חשיפת יתר לשמש. שני המצבים כאחד ניתנים לשיפור ניכר ע"י הזרקה מקומית של בוטולינום טוקסין לשריר הפקטוראליס המכסה את האזור – והרפייתו.
כל המידע על טיפול בקמטים על ידי בוטוקס

מטרת הזרקת בוטוקס

לחומר הבוטוקס קיימים שימושים רבים, ניתן להשתמש בו בכדי להעלים קמטי הבעה שונים, ניתן לטפל באמצעותו בבלוטות זיעה הפועלות באופן מוגבר, ניתן לטפל באמצעותו במיגרנות ועוד..
אך כאשר מתמקדים להזרקת בוטוקס לרוב יהיה מדובר בטיפול שמטרתו היא העלמת קמטים.

למי זה מתאים

הבוטוקס הפך להיות נפוץ בקרב משתמשים שונים המגיעים לסדרות של טיפולים, ללא הבדלי מין ומגדר או מעמד סוציו אקונומי. יחד עם זאת, ישנה נטייה לנשים רבות להגיע אל הקליניקה בהפסקת צהרים או בין הסידורים, כדי לייצר שיפור בהופעה ובזמן קצר, כדי לנטרל את הקמטים באזורים שבהם הוא הוזרק. יחד עם זאת, הטיפול מתאים לאנשים בריאים בין הגילאים 18-65 ואף יותר.

לפני הפרוצדורה

עליך לעדכן את הרופא על מצבך הרפואי טרם תחילת הטיפול ולפרט על כל מחלה, אשפוז או תרופה שאת נוטלת, ולא להסתיר שום מידע שיכול להיות חשוב ביותר. (כולל מחלות או אשפוזים בעבר).
במקרים מסוימים לא ניתן יהיה להזריק בוטוקס מחשש לתגובות לא רצויות.

פרוצדורת הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס היא טיפול לא פולשני (למעט דקירתה הדקה והנקודתית של מחט המזרק, כך שלא ניתן לכנות את הטיפול  אפילו לא כטיפול חודרני). היות שנדרשים טיפולים חוזרים ונשנים על מנת להבטיח את השפעתו, כלומר – את שימור תוצאותיו, לא מדובר בטיפול היוצר מצב בלתי הפיך. אם מכל סיבה שהיא מי שעובר את הטיפול יתחרט על ההחלטה להיות מטופל, ניתן להפסיק אותו ובתוך שבועות או חודשים המצב שקדם לטיפול ישוב להיות כשהיה לפנים.

אחרי הפרוצדורה

ביומיים הראשונים לאחר טיפול בוטוקס ניתן לנקוט בצעדים הבאים על מנת למנוע את תופעות הלוואי.
הימנעות מאלכוהול – אלכוהול מרחיב את כלי הדם ועלול להגביר את הסיכויים להופעת חבורות, נפיחויות ואדמומיות.
הימנעות מפעילות מאומצת – במהלך יום או יומיים לאחר טיפול בוטוקס, מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית, אשר מגבירה את אספקת הדם לאזור הטיפול ומגבירה את קצב הלב, המובילים להופעת נפיחויות וחבורות.
הימנעות מעיסוי האזור המטופל – מצב זה עלול לגרום לבוטוקס "לנוע" מאזור ההזרקה ולהשפיע על שרירים אחרים. יש להקפיד לא לגעת או לעסות את האזור במשך שש שעות לפחות לאחר טיפול הזרקת בוטוקס.
הימנעות מחשיפה לשמש למשך מספר שעות, על מנת למנוע מצב של הרחבת כלי הדם המובילים לנפיחות.
מנוחה – מספר רופאים ממליצים לנוח במשך מספר שעות לאחר הטיפול, אך ברוב המקרים ניתן לשוב לפעילות סדירה מיד בתום הטיפול, כל עוד שהפעילות אינה כוללת מאמץ גופני.

תופעות לוואי

תופעות לוואי לאחר טיפול בוטוקס נגרמות בדרך כלל כתוצאה מההזרקה הפוצעת את העור והרקמות. תופעות הלוואי הרגילות עלולות לכלול נפיחות, גירוד, חבורות ואדמומיות. תופעות אלו נגרמות בדרך כלל בשל פציעת נימים זעירים או כלי דם.
במקרים נדירים בלבד, תופעות הלוואי של טיפול בוטוקס עלולות לכלול תגובות אלרגיות, פריחה, שטפי דם, תסמינים דמויי שפעת, כאבי ראש, כאבי צוואר, קשיים בבליעה, קוצר נשימה, בחילות, חולשה וכאבים או רגישות באזור ההזרקה.

מידע נוסף

בוטוקס הנו הכינוי העממי לרעלן הנקרא בוטלינום טוקסיןבוטוקס (בוטלינום טוקסין) משתק את השרירים או בכמויות זעירות מחליש אותם.
הרעלן נכנס לשימוש בקוסמטיקה הרפואית בשנות השבעים, על מנת לתקן מצבים של עיין עצלה או פזילה.
היכולת של הרעלן להחליש שרירים הופכת אותו ליעיל במיוחד לטשטוש והחלקה של קמטי הבעה.
השפעת הבוטוקס להעלמת קמטי הבעה נמשכת כארבעה-חמישה חודשים, בדרך כלל. כאמור, הטיפול בבוטוקס אינו מתאים לכל סוגי הקמטים אלא לאלו המושפעים משרירי הפנים. הטיפול בבוטוקס אינו יעיל לקמטים סטטיים או קמטים הנובעים ממצב העור.
הטפול נעשה על ידי הזרקת הבוטוקס אל תוך שרירים מסוימים בפנים, פעמיים-שלוש בשנה וביכולתו להעלים ביעילות את קמטי ההבעה.

נשמח להפגש

© Pitronot Refua 2019. All Rights Reserved